Szklarska Poręba znów będzie areną sprintów i biegów dystansowych podczas zawodów Pucharu Świata w 2014 roku. Podczas obrad FIS w Zurychu zmieniono wcześniejsze plany. Pierwotnie FIS chciała, aby w Szklarskiej Porębie rozgrywane były wyłącznie sprinty. W pierwszym dniu indywidualne, a w drugim drużynowe. Ma to służyć zawodnikom, którzy po trudnym cyklu Tour de Ski, podczas zawodów sprinterskich mimo wszystko łatwiej regenerują siły.

Od wielu lat Szklarska Poręba oferuje turystom mnóstwo atrakcji. Zimą piękne otulone w śnieżny puch stoki narciarskie z wyciągiem. Liczne atrakcje, z których możemy korzystać w hotelu czy apartamencie. Latem zaś jest jeszcze więcej do zwiedzania i zobaczenia. Uruchamiane są wtedy parki rozrywki, gdzie możemy się przejechać wielkimi kolejkami, możemy pozwiedzać piękne miejsca na szlakach górskich. Liczne małe wodospady, spacer przed ogromne połacie lasów, wspinaczka po górach i zdobywanie szczytów Karkonoszy. To zaledwie cząstka z licznych atrakcji, które a nas tam czekają. Pensjonaty i hotele gwarantują nam miele spędzony czas, relaks i odnowę biologiczną, spa przez cały nasz pobyt będzie do naszej dyspozycji, tak jak i wiele innych rodzajów relaksu. Choć jest to nie wielkie miasteczko to jego sława dociera nawet za granicę, skąd przyjeżdżają turyści zimą i latem. Nie każdy z nas wie co tak na prawdę znajduje się w naszym kraju, jakie cuda natury czekają, abyśmy je zobaczyli na własne oczy.

Jedną z licznych cech charakterystycznych miasta Szklarska Poręba wyróżniającą je na tle innych miejscowości turystycznych jest doskonale przygotowana baza noclegowa, oferująca bardzo szeroki i zróżnicowany pod wieloma względami wybór miejsc. Znajdą tu Państwo noclegi w różnych cenach w zależności od wymaganego standardu oraz położenia względem centrum miasta i wyciągu narciarskiego. Ponadto Szklarska Poręba i jej okolice są bardzo bogate w liczne szklaki turystyczne, zarówno piesze jak i rowerowe, na których turystów czekają wspaniałe widoki, liczne atrakcje i schroniska oferujące smaczne posiłki oraz noclegi, którym towarzyszy niepowtarzalna atmosfera. Nie sposób pominąć ewenementu na skalę europejską, jakim jest panujący tu klimat porównywalny do walorów miejscowości alpejskich położonych na wysokości 2000 m.n.p.m., za sprawą czego Szklarska Poręba jest miejscowością w której odbywają się liczne obozy kondycyjne dla sportowców.

Szklarska Poręba jest miejscem idealnie nadającym się do wypoczynku. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, dla miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu w okresie letnim czekają tu liczne trasy rowerowe i szlaki turystyczne położone w malowniczej okolicy. Zimą natomiast dla miłośników „białego szaleństwa” przygotowywane są trasy narciarskie o zróżnicowanym poziomie trudności. Również dla amatorów mniej aktywnego spędzania wolnego czasu Szklarska Poręba każdego roku przewiduje liczne atrakcje takie jak koncerty, happeningi na terenie miasta, oraz różnego rodzaju atrakcje dla najmłodszych. Liczne pensjonaty i hotele posiadają bardzo szeroką ofertę miejsc noclegowych w zależności od wymagań znajdą tutaj dla siebie miejsce osoby ceniące sobie luksus i wygodę chcący czas wolny spędzić w ciszy i spokoju jak również mniej wymagający turyści pragnący aktywnie spędzić wolny czas z rodziną lub przyjaciółmi przeżywając niezapomniane chwile na szlakach turystycznych i w schroniskach górskich.

Jakuszyce są dzielnicą Szklarskiej Poręby, jednocześnie miejscem, w którym znajduje się najbardziej znany ośrodek narciarstwa biegowego w Polsce. Polana Jakuszycka jest miejscem, w którym organizowane są liczne imprezy sportowe zarówno o charakterze międzynarodowym np. Bieg Piastów jak i mniejszych np. Puchar Polski lub Puchar Karkonoszy. Specyficzny mikroklimat sprzyjający długiemu zaleganiu śniegu sprawia, że Jakuszyce cieszą cię znaczną popularnością wśród osób miłujących narty biegowe. Polana Jakuszycka jest również miejscem, w którym odbywają się unikalne imprezy sportowe takie jak Border Rush będący jednym z najtrudniejszych europejskich średniodystansowych wyścigów psich zaprzęgów. Imprezy organizowane w Jakuszycach sprawiają, że narty biegowe zyskują sobie coraz to nowych zwolenników w różnych grupach wiekowych.

Atrakcje turystyczne   Galeria zdjęć Szklarska Poręba
 
Copyright (c) InterPele pucharswiata.net.pl