Szklarska Poręba znów będzie areną sprintów i biegów dystansowych podczas zawodów Pucharu Świata w 2014 roku. Podczas obrad FIS w Zurychu zmieniono wcześniejsze plany. Pierwotnie FIS chciała, aby w Szklarskiej Porębie rozgrywane były wyłącznie sprinty. W pierwszym dniu indywidualne, a w drugim drużynowe. Ma to służyć zawodnikom, którzy po trudnym cyklu Tour de Ski, podczas zawodów sprinterskich mimo wszystko łatwiej regenerują siły.

Reprezentacje dwudziestu trzech państw z czterech kontynentów zgłosiły swój udział w Pucharze Świata w narciarstwie biegowym w Szklarskiej Porębie. Zawody na Polanie Jakuszyckiej zostaną rozegrane 18 i 19 stycznia 2014 roku. Biegacze i biegaczki będą rywalizować w sprintach techniką dowolną oraz na dystansach 10 i 15 kilometrów techniką klasyczną.


Wśród reprezentacji, które wybierają się do Szklarskiej Poręby, są Stany Zjednoczone, Szwecja, Kanada i Rosja. Oznacza to ogromne szanse, że na starcie staną takie gwiazdy, jak rewelacyjna sprinterka z Alaski Kikkan Randall, imponująca znakomitą formą w tym sezonie Szwedka Charlotte Kalla, czy zwycięzca sprintu na Polanie Jakuszyckiej dwa lata temu Devon Kershaw z Kanady.

Swojej reprezentacji nie zgłosiła Norwegia. W tym samym terminie odbędą się mistrzostwa tego kraju, które mają stanowić kwalifikacje do kadry narodowej na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi w 2014.

Norweskich zawodniczek zabraknie, ale frekwencja i tak będzie imponująca. Europę podczas Pucharu Świata FIS na Polanie Jakuszyckiej reprezentować będą: Austria, Chorwacja, Bułgaria, Czechy, Finlandia, Estonia, Francja, Niemcy, Węgry, Włochy, Polska, Rosja, Słowenia, Słowacja, Hiszpania, Szwecja i Luksemburg. Z Azji przyjadą Kazachstan i Chiny, a z Ameryki Północnej Stany Zjednoczone i Kanada. Stawkę dopełni kadra Australii.

Copyright (c) InterPele pucharswiata.net.pl