Szklarska Poręba znów będzie areną sprintów i biegów dystansowych podczas zawodów Pucharu Świata w 2014 roku. Podczas obrad FIS w Zurychu zmieniono wcześniejsze plany. Pierwotnie FIS chciała, aby w Szklarskiej Porębie rozgrywane były wyłącznie sprinty. W pierwszym dniu indywidualne, a w drugim drużynowe. Ma to służyć zawodnikom, którzy po trudnym cyklu Tour de Ski, podczas zawodów sprinterskich mimo wszystko łatwiej regenerują siły.

18 i 19 stycznia 2014 roku Szklarska Poręba będzie po raz drugi areną rywalizacji najlepszych biegaczy i biegaczek narciarskich o punkty Pucharu Świata. Dla kibiców jest to okazja do przeżycia niezwykłych emocji podczas dopingowania polskiej mistrzyni Justyny Kowalczyk.

Davos, Lillehamer, Val di Fiemme, Cortina, Lahti, Falun, Oberhof... Wszędzie tam odbywają się w tym sezonie zawody o punkty Pucharu Świata w biegach narciarskich. Szklarska Poręba należy do tego elitarnego grona
od dwóch lat.

Polska królowa nart Justyna Kowalczyk docenia Szklarską Porębę i jej trasy biegowe na Polanie Jakuszyckiej i to do tego stopnia, że dwa lata temu, po efektownym zwycięstwie w walce o punkty, nie wyjechała nigdzie, ale pozostała w Szklarskiej Porębie, by jeszcze przez kilka dni potrenować na jakuszyckich trasach.

Tym razem jej przyjazd będzie wyjątkowy także z tego powodu, że podczas zawodów będzie obchodzić urodziny.  Zapowiada się wielka feta!

Program Pucharu Świata:

PIĄTEK 17.01.2014
14:00 - 16:00 - Trening oficjalny (Sprint technika dowolną)

SOBOTA 18.01.2014
12:15 - Sprint techniką dowolną - Kwalifikacje Kobiety/Mężczyźni
14:15 - Sprint technika dowolną - Finały Kobiety/Mężczyźni

NIEDZIELA 18.01.2014
09:45 - 15 km stylem klasycznym Mężczyźni (start masowy)
12:45 - 10 km stylem klasycznym Kobiety (start masowy)

Copyright (c) InterPele pucharswiata.net.pl