Szklarska Poręba znów będzie areną sprintów i biegów dystansowych podczas zawodów Pucharu Świata w 2014 roku. Podczas obrad FIS w Zurychu zmieniono wcześniejsze plany. Pierwotnie FIS chciała, aby w Szklarskiej Porębie rozgrywane były wyłącznie sprinty. W pierwszym dniu indywidualne, a w drugim drużynowe. Ma to służyć zawodnikom, którzy po trudnym cyklu Tour de Ski, podczas zawodów sprinterskich mimo wszystko łatwiej regenerują siły.

Koleją Izerską

Komfortowy dojazd na Puchar Świata w Jakuszycach? Wybierz kolej!

 

Przyjedź na zawody Pucharu Świata w narciarstwie biegowym pociągiem! Linia ze Szklarskiej Poręby Górnej do Jakuszyc i czeskiego Harrachova, to niezwykle malowniczy szlak kolejowy. Pokonując tę trasę, pociąg „wspina” się aż 300 metrów, czyli o ponad 60 metrów wyżej niż wynosi wysokość Pałacu Kultury i Nauki w Warszawy! Dodatkowo stacja w Jakuszycach jest najwyżej położoną stacją w Polsce.

W trakcie tej niezwykłej podróży komfortowymi, nowoczesnymi szynobusami można podziwiać zapierające dech w piersiach krajobrazy, a także szczyty gór otaczających Szklarską Porębę. Takie widoki zobaczysz tylko jadąc pociągiem!

Rozkład Jazdy pociagów (18-19 stycznia 2014)


Transport autobusowy

Informujemy i przypominamy, że w czasie rozgrywania zawodów Pucharu Świata (18-19 stycznia 2014) – możliwość parkowania na w okolicach Polany Jakuszyckiej będą miały tylko uprawnione do tego auta. Kibice będą mogli dojechać m.in. specjalnymi autobusami MZK.

 

Autobusy będą kursowały z Jeleniej Góry oraz ze Szklarskiej Poręby i będą bezpłatne dla kibiców. Kilka kursów wyznaczono m.in. dla sędziów i wolontariuszy, ale w miarę możliwości (wolne miejsca), także kibice będą mogli korzystać z tych kursów.

Rozkład jazdy autobusów w sobotę 18 stycznia:

Rozkład jazdy MZK – sobota

Rozkład jazdy aubobusów w niedzielę 19 stycznia:

Rozkład jazdy MZK – niedziela

Copyright (c) InterPele pucharswiata.net.pl